Midt- og Vestsjælland-området

//Midt- og Vestsjælland-området
Midt- og Vestsjælland-området2019-10-29T20:46:17+01:00

Aktiviteter 2020

Ud over nedenstående arbejdes der på at arrangere:

  • Ræveslæbsprøve
  • DMK apporteringsprøve
  • JET 1 træning og test (Forår)
  • JET 2 træning og test (Efterår)
  • Ringtræning

…gældende for alle potentielle kurser kommer der mere information om dato mv. på hjemmesiden og vores facebook side.

Kommende begivenheder

jan 26

DMK Midt- og Vestsjælland: Lydighedstræning

26. januar 2020 @ 09:30 - 12:00
feb 02

DMK Midt- og Vestsjælland: Lydighedstræning

2. februar 2020 @ 09:30 - 12:00
feb 08

DMK Midt- og Vestsjælland : Marktræning

8. februar 2020 @ 08:00 - 12:00
feb 09

DMK Midt- og Vestsjælland: Lydighedstræning

9. februar 2020 @ 09:30 - 12:00
feb 15

DMK Midt- og Vestsjælland : Marktræning

15. februar 2020 @ 08:00 - 12:00
feb 16

DMK Midt- og Vestsjælland: Lydighedstræning

16. februar 2020 @ 09:30 - 12:00
feb 22

DMK Midt- og Vestsjælland : Marktræning

22. februar 2020 @ 08:00 - 12:00
feb 23

DMK Midt- og Vestsjælland: Lydighedstræning

23. februar 2020 @ 09:30 - 12:00
mar 01

DMK Midt- og Vestsjælland: Lydighedstræning

1. marts 2020 @ 09:30 - 12:00

Andre nyheder

Referat fra DMK’s bestyrelsesmøde 10/9-2019, Online

Deltagere: Peter Katholm (PK) Michael Østergaard (MØ) Sussie Mattsson (SM) Christian Nøhr (CN) Susanne Holst (SH) Lars Thunberg (LT) Benjamin Gunthel Hansen (BGH) Rune Riishøj (RR) Afbud: Mona Storgaard (MS)   Valg af referent og [...]

By |14. oktober 2019|Meddelelser til medlemmer|0 Comments

Seneste resultater

Resultat(er) fra DKK udstilling i Herning den 03-11-2019

Championklasse

dk14335/2016 Luna
Ejer og fører: Malene Krarup
Excellent, 1. vinder, BIM, CK

Championklasse

dk01105/2017 Jagtlystens Awesome Nala
Ejer og fører: Mona Storgaard
Excellent, 2. vinder, CK

Championklasse

DK16803/2012 Jagthyttens Hejmaxi
Ejer og fører: Mona Storgaard
Excellent, 3. vinder

Åben klasse

DK01938/2013 Fuglevang’s Penni
Ejer og fører: Karsten Gullbrand Petersen
Excellent, 1. vinder, CK, CACIB

Åben klasse

dk02729/2018 Dinna
Ejer og fører: Per Alstrup
Excellent, 2. vinder

Åben klasse

dk04524/2017 Sparvath’s Vera
Ejer og fører: Rikke Hansen
Very Good, 3. vinder

Juniorklasse

dk18123/2018 Vestjyden’s Irma
Ejer og fører: Anette og Torben Haugaard
Excellent, 1. vinder

Juniorklasse

dk17717/2018 Grønsunds Sol
Ejer og fører: Anette Bruun Jacobsen
Very Good, 2. vinder

Juniorklasse

dk02182/2019 Tjæreborgegnens Amazing Ariel
Ejer og fører: Heidi Pedersen
Good

Veteranklasse

DK10528/2011 Bernie
Ejer og fører: Rolf Hecht Knudsen
Excellent, 1. vinder, CK

Veteranklasse

N 08910/08 Lokkeberget’s Igor
Ejer og fører: Pål Thoresen, Norge
Excellent, 2. vinder, CK

Championklasse

DK09405/2015 Basil
Ejer og fører: Michelle Byskov Nielsen / Rene Bendtsen
Excellent, 1. vinder, BIR, CK, CACIB

Juniorklasse

dk02179/2019 Tjæreborgegnens Amazing Tjalfe
Ejer og fører: Hans Lau Jensen
Excellent, 1. vinder, CK

Hvalpeklasse

dk04176/2019 Ebbe
Ejer og fører: Kirstren Rübner-Petersen
SL, 1. vinder, BIK

Babyklasse

dk11873/2019 Gaia
Ejer og fører: Rolf Hecht Knudsen
SL, 1. vinder

Babyklasse

dk11868/2019 Gizmo
Ejer og fører: Ejnar Bro Brandt
SL, 1. vinder, BIK
Af: |3-11-2019 13:06|

Resultat(er) fra DKK udstilling i Herning den 02-11-2019

Championklasse

dk14335/2016 Luna
Ejer og fører: Malene Krarup
Excellent, 1. vinder

Championklasse

DK16803/2012 Jagthyttens Hejmaxi
Ejer og fører: Mona Storgaard
Excellent, 1. vinder

Championklasse

NO47071/15 Tofsrudhøgdas A-Jenny Lokkeberget
Ejer og fører: Pål Thoresen
Good

Brugsklasse

DK09408/2015 Boogie
Ejer og fører: Christina Brandhof
Excellent, 1. vinder, BIM, CK, CERT, CACIB

Åben klasse

dk04524/2017 Sparvath’s Vera
Ejer og fører: Rikke Hansen
Very Good, 1. vinder

Juniorklasse

dk18123/2018 Vestjyden’s Irma
Ejer og fører: Anette og Torben Haugaard
Excellent, 1. vinder

Juniorklasse

dk02183/2019 Tjæreborgegnens Amazing Aya
Ejer og fører: Jan Robsøe
Excellent, 2. vinder

Juniorklasse

dk02185/2019 Tjæreborgegnens Amazing Vilma
Ejer og fører: Peder Larsen
Good

Juniorklasse

dk02182/2019 Tjæreborgegnens Amazing Ariel
Ejer og fører: Heidi Pedersen
Good

Brugsklasse

dk10487/2017 Fyrkildes Buster
Ejer og fører: Gert Gandrup
Excellent, 1. vinder, BIR, CK, CERT, CACIB

Åben klasse

dk14807/2017 Thyboen’s Bull
Ejer og fører: Ole Jensen
Excellent, 1. vinder

Juniorklasse

dk02179/2019 Tjæreborgegnens Amazing Tjalfe
Ejer og fører: Hans Lau Jensen
Very Good, 1. vinder

Hvalpeklasse

dk10389/2019 Otto
Ejer og fører: Ejer ikke registreret i DMK Base.
SL, 1. vinder, BIK

Babyklasse

dk11868/2019 Gizmo
Ejer og fører: Ejnar Bro Brandt
SL, 1. vinder, BIK

Babyklasse

dk12900/2019 Skårupegnens Django
Ejer og fører: Flemming Brandt
L
Af: |2-11-2019 12:43|

Resultat(er) fra DJ Markprøve ved Rødekro den 02-11-2019

dk03141/2017 Lille Rev’s Fenja
Ejer og fører: Torben Hertz
Åben klasse, 2. præmie
dk04555/2018 Jagtlystens Brave Kira
Ejer og fører: Leif Hansen
Åben klasse, 0
DK05724/2014 Fuglevang’s Q-Charlie
Ejer og fører: Jakob Lytken Holdt
Åben klasse, 0
dk06140/2018 Herrskapets Uran
Ejer og fører: Peter Jürgensen
Åben klasse, 0
dk17649/2016 Sasja
Ejer og fører: Lene Rosendal
Åben klasse, 0
dk18119/2018 Vestjyden’s I-Canto
Ejer og fører: Mogens Blom
Unghundeklasse, 0
dk07191/2017 Dawn
Ejer og fører: Jesper Hansen
Åben klasse, 0
Af: |3-11-2019 20:00|
Christian Nøhr Hansen
Christian Nøhr HansenAktivist
Svanevej 39, 4000 Roskilde
Tlf.: 23300203
Arne Nielsen
Arne NielsenAktivist
Fredensvej 17, 4295 Stenlille
Michael Pedersen
Michael PedersenAktivist
Gårdvejen 2, 4500 Nykøbing Sj.
Tlf.: 59305724 / 25176074
Benjamin Gunthel Hansen
Benjamin Gunthel HansenAktivist
Vollerupvej 69, 4400 Kalundborg
Tlf.: 31182205