Storstrøms-området

//Storstrøms-området
Storstrøms-området2019-03-26T00:23:43+02:00

Kommende begivenheder

Der er ingen kommende begivenheder på dette tidspunkt

Andre nyheder

Resultater fra slæb og apporteringsprøve ved Vordingborg den 2. august 2014

DK 10067/2010 Borremosens Pryd Ejer og fører: Bent Lise Bestået, 29 point DK 07506/2011 Borremosens Kira Ejer og fører: Jeanne Thamsen Bestået, 30 point

Seneste resultater

Resultat(er) fra DJ DJU Apporteringsprøve ved Rødekro den 18-09-2019

dk12491/2017 Grevegården Bine
Ejer og fører: Birthe og Niels Sønnichsen B Schmidt
Bestået, 26 point
Af: |19-09-2019 10:11|

Resultat(er) fra DJ Jægerforbundets Udvidet Apporteringsprøve ved Rødekro den 18-09-2019

dk10402/2016 Chui
Ejer og fører: Elissabeth Refslund
Bestået, RK 224 point
dk09043/2016 Trehøjens Duffi
Ejer og fører: Peter Lindegaard Hansen
Bestået, KK 214 point
DK04780/2013 Hedeskov’s Jarko
Ejer og fører: Kirsten Rübner-Petersen
Ikke bestået
Af: |19-09-2019 10:15|

Resultat(er) fra SJD Markprøve ved Dover den 15-09-2019

dk07806/2017 Chila
Ejer og fører: Jesper Baumann Rasmussen
Åben klasse, 0
Af: |15-09-2019 21:09|

Resultat(er) fra SJD Markprøve ved Simmersted den 15-09-2019

dk07188/2016 Baxter
Ejer og fører: Michael Bjerregaard
Åben klasse, IFF
Af: |16-09-2019 21:06|

Resultat(er) fra SJD Markprøve ved Hagested-Gislinge den 15-09-2019

DK09145/2015 Fuglevang’s Reia
Ejer og fører: Pia Bausager Thomsen
Åben klasse, 0
dk07187/2017 Diesel
Ejer og fører: Jacob Lundgaard
Åben klasse, 0
dk08665/2017 Zakko
Ejer og fører: Jeppe Fält-Hansen
Åben klasse, IFF
Af: |17-09-2019 15:51|

Resultat(er) fra SJD Markprøve ved Skive den 14-09-2019

dk04519/2017 Sparvath’s Karl
Ejer og fører: Stefan Sørensen
Åben klasse, 0
dk10487/2017 Fyrkildes Buster
Ejer og fører: Gert Gandrup
Åben klasse, 0
dk17644/2016 Heikki
Ejer og fører: Jan Lundquist Larsen og Dorthe Winde
Åben klasse, 2. præmie
dk17263/2017 Sneppegården Ella
Ejer og fører: Lasse Lindstrøm Petersen
Unghundeklasse, 1. præmie
dk17264/2017 Sneppegården Effi
Ejer og fører: Michael Bennick Slynge
Unghundeklasse, 2. præmie
dk11264/2017 Borregaards Amazing Tessie
Ejer og fører: Allan Jensen
Åben klasse, 0
dk15890/2016 Caos
Ejer og fører: Karl H. Hamann
Åben klasse, 2. præmie
Af: |14-09-2019 16:24|

Resultat(er) fra DJ Markprøve ved Samsø den 14-09-2019

dk04555/2018 Jagtlystens Brave Kira
Ejer og fører: Leif Hansen
Åben klasse, 0
Af: |14-09-2019 21:02|

Resultat(er) fra SJD Markprøve ved Haslev den 14-09-2019

dk17994/2016 Sneppegården Bes
Ejer og fører: Hans Christian Olsen
Åben klasse, 0
dk17285/2016 Borremosens Birka
Ejer og fører: Bent Lise
Åben klasse, 0
dk08665/2017 Zakko
Ejer og fører: Jeppe Fält-Hansen
Åben klasse, 0
Af: |17-09-2019 15:45|

Resultat(er) fra Verband für KleineMünsterländer Vorstehehunde e.V HZP ved Bagband, Tyskland den 14-09-2019

dk04554/2018 Jagtlystens Brave Bjudi-Horsia
Ejer og fører: Henning A. Petersen
, Bestået 183 point
Af: |18-09-2019 15:21|

Resultat(er) fra SJD Markprøve ved Hobro den 13-09-2019

dk11814/2015 Hedeskov’s Katja
Ejer og fører: Johannes Mørch
Åben klasse, 1. præmie
dk11656/2017 Rap
Ejer og fører: Kurt Degn
Åben klasse, 1. præmie
dk11653/2017 Rufus
Ejer og fører: Ryan Thomsen
Åben klasse, 1. præmie
dk17644/2016 Heikki
Ejer og fører: Jan Lundquist Larsen og Dorthe Winde
Åben klasse, 1. præmie
dk08714/2016 Grevegården Frej
Ejer og fører: Thomas Asger Hansen
Åben klasse, 0
dk09043/2016 Trehøjens Duffi
Ejer og fører: Peter Lindegaard Hansen
Åben klasse, 0
dk07188/2016 Baxter
Ejer og fører: Michael Bjerregaard
Åben klasse, 0
dk04018/2016 Skårupegnens Balder
Ejer og fører: Mette Post, Michael Post,
Åben klasse, 0
dk17646/2016 Bison
Ejer og fører: Jens Ole Salling
Åben klasse, 0
dk10487/2017 Fyrkildes Buster
Ejer og fører: Gert Gandrup
Åben klasse, 0
Af: |13-09-2019 17:49|
Niels-Henrik Christiansen
Niels-Henrik ChristiansenKontaktperson
Fensmarksvej 21, Hjulebæk, 4160 Herlufmagle
Tlf. 55 54 85 27 / 20 24 01 45
Claus Rosdahl
Claus RosdahlKontaktperson Aktivgrupperne Storstrøm
Strandvejen 25, Bredeshave, 4733 Bredeshave
Tlf. 40 32 62 65