Storstrøms-området

//Storstrøms-området
Storstrøms-området2019-03-26T00:23:43+01:00

Kommende begivenheder

apr 03

DMK Storstrøm: Forårstræning

3. april @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
apr 10

DMK Storstrøm: Forårstræning

10. april @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
apr 17

DMK Storstrøm: Forårstræning

17. april @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
apr 24

DMK Storstrøm: Forårstræning

24. april @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
maj 01

DMK Storstrøm: Forårstræning

1. maj @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
maj 08

DMK Storstrøm: Forårstræning

8. maj @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
maj 15

DMK Storstrøm: Forårstræning

15. maj @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
jul 31

DMK-Storstrøm: Efterårstræning

31. juli @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
aug 07

DMK-Storstrøm: Efterårstræning

7. august @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark
aug 14

DMK-Storstrøm: Efterårstræning

14. august @ 19:00 - 20:00
Vallebovej, Vordingborg
Vordingborg
Danmark

Andre nyheder

Resultater fra slæb og apporteringsprøve ved Vordingborg den 2. august 2014

DK 10067/2010 Borremosens Pryd Ejer og fører: Bent Lise Bestået, 29 point DK 07506/2011 Borremosens Kira Ejer og fører: Jeanne Thamsen Bestået, 30 point

Seneste resultater

Resultat(er) fra DMK Markprøve ved Rejsby-Ballum den 24-03-2019

DK09138/2015 Fuglevang’s Rocky
Ejer og fører: Michael Pedersen
International Vinderklasse, 1. vinder, pokal, CK
DK08857/2012 Fuglevang’s Oscar
Ejer og fører: Freddy Pedersen
International Vinderklasse, 2. vinder, CK
dk07189/2017 Diva
Ejer og fører: Rune Riishøj
International Vinderklasse, 3. vinder, CK
DK01693/2013 Cosmo
Ejer og fører: Leif Hansen, Haderslev
International Vinderklasse, 4. vinder, CK
SE26171/2016 Snöyran’s N-Glimra
Ejer og fører: Tomas Olesen
International Vinderklasse, 5. vinder
DK05984/2011 Fuglevang’s Maggie
Ejer og fører: Peter Lykke Thomsen
International Vinderklasse, 6. vinder
SE18462/2015 Skrämmens C-Xi
Ejer og fører: Leif Sorvik, Sverige
International Vinderklasse, Udgået
DK04815/2011 Hulbæk Jes
Ejer og fører: Jørgen Kritsensen, Randers NØ
International Vinderklasse, Udgået
dk15893/2016 Caya
Ejer og fører: Tine Broen Nielsen
International Vinderklasse, Udgået
DK16810/2012 Jagthyttens Heiko
Ejer og fører: Mogens Halkjær Pedersen
International Vinderklasse, Udgået
dk14191/2016 Zakira Kilian V.D. Chesannehof
Ejer og fører: Per Madsen
International Vinderklasse, Udgået
dk08669/2017 Kaya
Ejer og fører: Ellen Greve
International Vinderklasse, Udgået
SE44009/2015 Kili
Ejer og fører: Kjell Svenberg, Sverige
International Vinderklasse, Udgået
dk01105/2017 Jagtlystens Awesome Nala
Ejer og fører: Mona Storgaard
International Vinderklasse, Udgået
DK04780/2013 Hedeskov’s Jarko
Ejer og fører: Kirsten Rübner-Petersen
International Vinderklasse, Udgået
SE18458/2015 Skrämmens C-Casso
Ejer og fører: Inga-Lill Hermansson, Sverige
International Vinderklasse, Udgået
DK12523/2014 Frigga
Ejer og fører: Morten Vestergaard
International Vinderklasse, Udgået
dk05876/2016 Lajgaard Bina
Ejer og fører: Nicole Lajgaard Solgaard
International Vinderklasse, Udgået
DK15556/2012 Løvmosen’s Dexter
Ejer og fører: Svend Erik Sørensen
International Vinderklasse, Udgået
DK10389/2014 Uri vom Kiefernwalde
Ejer og fører: Egon Møller Jensen
International Vinderklasse, Udgået
DK05720/2015 Sneppegården Coco
Ejer og fører: Christian Thorsen
International Vinderklasse, Udgået
Af: |24-03-2019 20:02|

Resultat(er) fra DKK Markprøve ved Rejsby-Ballum den 24-03-2019

dk12510/2015 Simba
Ejer og fører: Niels Laugesen
Åben klasse, 1. præmie
dk17986/2016 Sneppegården D’Cognac
Ejer og fører: Søren Baumann
Åben klasse, 0
dk12484/2017 Grevegården Prins
Ejer og fører: Niels Peder Greve
Åben klasse, 0
dk15890/2016 Caos
Ejer og fører: Karl H. Hamann
Åben klasse, 0
dk11653/2017 Rufus
Ejer og fører: Ryan Thomsen
Åben klasse, 0
DK03657/2014 Åløkkens Mielo
Ejer og fører: Ethel og Bent Andersen
Åben klasse, 0
NHSB2897146 Pixer Jixer V. D. Chesannehof
Ejer og fører: Maurice Coenen / Peggy Dautzenberg, Holland
Åben klasse, 0
dk01109/2017 Jagtlystens A-Chili
Ejer og fører: Jannie Mikkelsen Thuesen
Åben klasse, 0
SE12286/2015 Fugleskogens Kr-Ina
Ejer og fører: Anders Andersson
Åben klasse, 0
SE18459/2015 Skrämmens C-Balder
Ejer og fører: Erik Höglund, Sverige
Åben klasse, 0
DK03525/2015 Buster
Ejer og fører: Finn Ingemann Mortensen
Åben klasse, 0
dk16190/2016 Skrämmens D-Locca
Ejer og fører: Flemming Rømer
Åben klasse, 0
DK08139/2014 Django
Ejer og fører: Rasmus Thuesen
Åben klasse, 0
dk17644/2016 Heikki
Ejer og fører: Jan Lundquist Larsen og Dorthe Winde
Åben klasse, 2. præmie
DK15369/2013 Dinus
Ejer og fører: Kim Vidkjær Andersen
Åben klasse, 0
SE20609/2017 Skrämmens E-Madoc
Ejer og fører: Ejer ikke registreret i DMK Base.
Åben klasse, 0
dk08665/2017 Zakko
Ejer og fører: Jeppe Steen Behrens Fält-Hansen
Unghundeklasse, 0
SE19401/2018 Skrämmens F-Aston
Ejer og fører: Dennis andersson
Unghundeklasse, 1. præmie
Se19400/2018 Skrämmens F-Atlas
Ejer og fører: Danijel Skrtis
Unghundeklasse, 0
SE19398/2018 Skrämmens F-Kompis
Ejer og fører: Marianne Höglund
Unghundeklasse, 0
dk08666/2017 Thias
Ejer og fører: Hans Loose
Åben klasse, 0
dk15858/2015 Luffe
Ejer og fører: Thomas Moltesen Hansen
Åben klasse, 2. præmie
SE20608/2017 Skrämmens E-Pelle
Ejer og fører: Hans Thoren, Sverige
Åben klasse, 0
DK03529/2015 Lærke
Ejer og fører: Torben Jakobsen
Åben klasse, 2. præmie
dk07191/2016 Baja
Ejer og fører: Lis Engquist
Åben klasse, 1. præmie
DK03527/2015 Gstar
Ejer og fører: Tanja Rønhoff
Åben klasse, 0
dk08714/2016 Grevegården Frej
Ejer og fører: Thomas Asger Hansen
Åben klasse, 1. præmie
dk17264/2017 Sneppegården Effi
Ejer og fører: Ejer ikke registreret i DMK Base.
Unghundeklasse, 0
dk11656/2017 Rap
Ejer og fører: Kurt Degn
Unghundeklasse, 0
dk11260/2017 Borregaards Amazing Luie
Ejer og fører: Mette Agerbak Trøiborg
Åben klasse, 0
dk07806/2017 Chila
Ejer og fører: Jesper Baumann Rasmussen
Unghundeklasse, 1. præmie
SE36812/2015 Rauköns Azton
Ejer og fører: Göran Larsson, Sverige
Åben klasse, 0
dk18991/2016 Fuglejæger Dallas
Ejer og fører: Henrik Søgaard Jørgensen
Åben klasse, 0
dk17646/2016 Bison
Ejer og fører: Jens Ole Salling
Åben klasse, 0
SE36811/2015 Rauköns Lykke
Ejer og fører: Benny Nilsson, Sverige
Åben klasse, 0
DK08344/2015 Sparvath’s Asco
Ejer og fører: Carsten Klitgaard
Åben klasse, 0
SE19404/2018 Skrämmens F-Lilly
Ejer og fører: Blagoja Todevski, Sverige
Unghundeklasse, 0
dk09343/2018 Hedeskov’s Milas
Ejer og fører: Jesper Ibsen
Unghundeklasse, 0
NO46194/18 QM C-Meleficent av Bokkedaln
Ejer og fører: Sigrid Halle Vaagaasar, Norge
Unghundeklasse, 0
dk09342/2018 Hedeskov’s Marley
Ejer og fører: Carsten Trøjborg
Unghundeklasse, 0
DK09145/2015 Fuglevang’s Reia
Ejer og fører: Pia Bausager Thomsen
Åben klasse, 0
SE54150/2015 Skrämmens D-Tyxi
Ejer og fører: Linda Holm, Sverige
Åben klasse, 2. præmie
DK09410/2015 Benzo
Ejer og fører: Stephan Nielsen
Åben klasse, 1. præmie
SE16106/2018 Kraftkollens Disa
Ejer og fører: Rolf de Vos, Sverige
Unghundeklasse, 3. præmie
Se22201/2018 Lejontämjarens A’Meila
Ejer og fører: Erika Nystrøm, Sverige
Unghundeklasse, 3. præmie
dk06995/2017 Skårupegnens Carla
Ejer og fører: Lars Pedersen
Unghundeklasse, 0
SE19403/2018 Tessla
Ejer og fører: Per Lundberg, Sverige
Unghundeklasse, 3. præmie
SE19402/2018 Skrämmens F-Tyra
Ejer og fører: Hanna Lindmark, Sverige
Unghundeklasse, 0
Af: |24-03-2019 20:21|
Niels-Henrik Christiansen
Niels-Henrik ChristiansenKontaktperson
Fensmarksvej 21, Hjulebæk, 4160 Herlufmagle
Tlf. 55 54 85 27 / 20 24 01 45
Claus Rosdahl
Claus RosdahlKontaktperson Aktivgrupperne Storstrøm
Strandvejen 25, Bredeshave, 4733 Bredeshave
Tlf. 40 32 62 65